Szkolenie techniczne dla rekruterów IT
Format: zdalny

Jak wygląda szkolenie?

Szkolenie zdalne przeprowadzane jest na żywo za pomocą dedykowanego oprogramowania uruchamianego w przeglądarce (Chrome, Firefox, Safari, Edge, Yandex lub Opera), więc nie ma potrzeby instalacji dodatkowych narzędzi na urządzeniu użytkownika. Do szkolenia można dołączyć również na urządzeniach mobilnych przy pomocy dedykowanych aplikacji dla systemów Android lub iOS.

Szkolenie rozłożone jest na trzy spotkania trwające ok. 2.5h, podczas których prowadzący zapoznaje uczestników z wybranymi zagadnieniami branży IT. W trakcie szkolenia uczestnicy mogą na bieżąco zadawać pytania prowadzącemu. Po omówieniu wszystkich materiałów przeprowadzana jest krótka sesja podsumowująca, na której uczestnicy wraz z prowadzącym omawiają profile idealnych kandydatów oraz poznają przykładowe pytania, których można użyć w celu weryfikacji wiedzy technicznej kandydata.

Agenda

Sprawdź czego nauczysz się podczas szkolenia

Pierwszy dzień szkolenia (2.5h)

Podział branży IT

W pierwszej części szkolenia zapoznamy się z podziałem branży IT widzianym „z lotu ptaka”. Dzięki temu wyrównamy wiedzę wszystkich kursantów i łatwiej będzie nam zrozumieć nadchodzące, nieco bardziej techniczne, rozdziały.

Frontend

Frontend (oraz język JavaScript) jest obecnie jedną z najbardziej pożądanych przez pracodawców gałęzi IT. Dynamiczny rozwój oraz trend przenoszenia kolejnych narzędzi i aplikacji do przeglądarek sprawił, że frontend już dawno przestał być postrzegany tylko jako „stronki internetowe”.

Mobile

Przez ostatnie kilka lat urządzenia mobilne generują większy ruch w Internecie niż komputery stacjonarne i laptopy. Trend ten przyczynił się do dynamicznego rozwoju gałęzi mobile, która to skupia się na tworzeniu nowych aplikacji dla naszych smartfonów. A Ty? Ile masz zainstalowanych aplikacji na swoim telefonie?

Drugi dzień szkolenia (2.5h)

Backend / Bazy danych

Backend w świecie IT pełni funkcję „niewidocznego bohatera” wielu aplikacji. To właśnie tutaj będziemy wykonywali bardziej skomplikowane operacje i komunikowali się z bazą danych. W przeciwieństwie do frontendu, gdzie króluje JavaScript, tutaj mamy znacznie większy wybór języków programowania.

Testowanie

Zespół programistów każdego dnia nanosi wiele zmian w kodzie oraz implementuje nowe funkcjonalności aplikacji. Niemal niemożliwym jest każdorazowe ręczne sprawdzenie, czy nowy „feature” nie popsuł lub nie zmienił zachowania innej części programu. W związku z tym możemy napisać kod, który będzie automatycznie testował… inny kod.

Trzeci dzień szkolenia (2.5h)

DevOps / Cloud

Napisanie kodu, to dopiero połowa sukcesu. Aplikacja musi jeszcze zostać m.in. przetestowana, skompilowana, umieszczona na serwerze (bądź serwerach) i w bezpieczny sposób udostępniona publicznie… dziesiątki razy dziennie. „DevOps” pozwala nam to na szczęście zautomatyzować.

Metodyki

Niemal każdy zespół deweloperski stara się podążać jakąś z góry ustaloną ścieżką, która to ma doprowadzić do ukończenia projektu. Najczęściej spotykanym obecnie rozwiązaniem jest „Scrum”, jednak istnieje jeszcze kilka alternatyw. I to właśnie im zostanie poświęcona ta część kursu.

Pozostałe gałęzie

IT jest niezwykle obszerną dziedziną. W oferowanym kursie skupiamy się na obszarach związanych z wytwarzaniem oprogramowania. Jest to największa i najpopularniejsza odnoga IT, jednakże niejedyna. W ostatniej części kursu telegraficznie opowiemy sobie o pozostałych gałęziach IT.

Dodatkowe benefity

Sprawdź, co jeszcze przygotowaliśmy dla naszych kursantów

Materiały dodatkowe

Po zakończeniu szkolenia otrzymasz materiały dodatkowe w postaci plików PDF. Pliki te zawierają wszystkie slajdy zaprezentowane podczas szkolenia zdalnego, a także dodatkowy plik w postaci zwięzłych notatek (cheatsheet), dzięki czemu będziesz mógł szybko odświeżyć sobie wiedzę zdobytą podczas szkolenia.

Pytania rekrutacyjne

Podczas omawiania poszczególnych ról i stanowisk w branży IT zostaną zaprezentowane również przykładowe pytania rekrutacyjne, za pomocą których będziesz w stanie dokonać pierwszej, wstępnej weryfikacji wiedzy technicznej kandydata.

Prywatna grupa LinkedIn

Wszyscy absolwenci naszych szkoleń otrzymują zaproszenie do prywatnej grupy na LinkedIn, w której to mogą zadawać dodatkowe pytania dotyczące technicznych aspektów IT w sytuacji, gdyby takowe pojawiły się już na etapie prowadzonej rekrutacji.

Cykliczne webinary

[COMING SOON] Wszyscy absolwenci szkoleń będą zaproszeni do uczestniczenia w cyklicznych spotkaniach/webinarach, na których będą mogli wrócić do wybranych zagadnień technicznych i przedyskutować je ponownie z prowadzącym szkolenie.

Pełna prywatność

Kursanci w trakcie szkolenia zachowują pełną anonimowość i nie widzą żadnych informacji na temat pozostałych osób. Co więcej, każdy uczestnik widzi tylko obraz z kamery prowadzącego szkolenie i nie widzi obrazu z kamerek pozostałych kursantów.
Oczywiście ten sam efekt można osiągnąć, wyłączając wszystkie kamery, jednak polecamy uczestniczenie w szkoleniu z włączoną kamerą, dzięki czemu jesteśmy bardziej skupieni i utrzymując kontakt wzrokowy, mamy okazję poczuć się jak na szkoleniu twarzą w twarz.

Poznaj instruktora

Cześć – mam na imię Kamil i jestem twórcą wszystkich treści w tym serwisie. Prowadzę również wszystkie oferowane tutaj kursy i warsztaty, a także dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem na moim blogu i kanale YouTube.
Poza tym oczywiście jestem czynnym programistą frontend-owym.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się o mnie nieco więcej, możesz zrobić to w tym miejscu.

Newsletter

Zostańmy w kontakcie